Big Street Session 2019

Slnečné jazerá, Senec, teplo, zábava, parkour, kalistenika, radosť, smiech a jedlo.

Tak nejak to bude vyzerať v auguste na Big Street Session. Táto každoročná akcia, ktorá sa stala už tradíciou sa bude konať aj tento rok na tom istom mieste, ale s ešte lepším programom!

Či už sa venuješ športu alebo si antišportovec – nájde si tu aktivitu každý. Počas jedného dňa si porovnajú sily súťažiaci v rôznych športových a vekových disciplínach. Súťažiť sa bude v parkour-e, freerunning-u aj kalistenike. Vekové kategórie budú rozdelené na mladších (od 8 do 13 rokov) a starších (od 14 rokov). Dráha bude pre účastníkov určená našimi trénermi a každý si ju bude môcť vyskúšať na nečisto. Rozhodnutie o víťazoch prenecháme našim trom porotcom, ktorí majú s týmto športom veľa spoločného a venujú sa mu každú chvíľu.

Ak sa prídeš na akciu iba pozrieť a oddýchnúť si, budú pre teba k dispozícií vaky a lavičky na sedenie, tak isto aj skvelé gastro v podaní K-way & Toust od seneckého Filipa, ktorý robí najlepšie tousty a kávu na svete. Počas horúcich letných dní sa u neho môžeš aj občerstviť limonádou rôznych príchutí.

Najväčšou novinkou tohoto roka bude mobilná parkour konštrukcia od poľských designérov Flowparks, čomu sa nesmierne tešíme. Táto konštrukcia bude zapojená vo všetkých súťažných disciplínach, no môže sa na nej zabaviť každý z Vás. Bude postavená na mieste, kde dúfame že v budúcnosti vyrastie podobný park, tak isto od Flowparks už nastálo. Môžeme teda spoločne odtestovať skvelú robotu našich susedov, ako aj to, či sa parkour park na tomto mieste bude využívať alebo nie. Pevne veríme, že sa Vám bude park páčiť a v budúcnosti budete s radosťou podporovať tento projekt.

Súťaží rôznych disciplín sa môže zúčastniť každý, kto má chuť porovnať svoje sily s ostatnými a ukázať čo dokáže nie len verejnosti ale hlavne našim porotcom, ktorí budú celú súťaž sledovať a hodnotiť. Naši traja porotcovia sú jedny z najlepších parkouristov a sme veľmi radi, že budú takouto súčasťou našej akcie.

Prvý porotca je mladý talentovaný Dávid Solivajs, ktorý sa venuje tomu športu už 6 rokov. Je otvorený rôznym druhom pohybu, preto je pre neho najprirodzenejšie využiť pohyb v plnom rozsahu. Má veľký prínos pre našu súťaž, pretože dokáže hodnotiť objektívne a všetku drinu spojenú s týmto športom veľmi dobre pozná.

Druhým porotcom je skvelý maximálne skúsený Martin Woolf Šimora. Parkouru sa venuje už veľmi dlhú dobu a práca s detmi mu nie je vôbec cudzia. Trénuje detská v SkillLab academy v Nitre a dokonca založil aj vlastnú akadémiu parkouru a freerunningu Wolf academy. Vie sa pozrieť na tento šport z rôznych pohľadov, a preto je ako porotca veľmi dôležitý.

Tretí porotca je neskutočný český parkourista Michal Morávek.Tento atlét z Liberca sa venuje športu už pár rokov a má za sebou skvelé umiestnenia či na domácich alebo zahraničných súťažiach. Tentokrát k nám však nepríde súťažiť, ale ohodnotí možno práve tvoj run. 

Každý porotca sa venuje tomuto športu rôznym spôsobom, a teda hodnotenia súťaží budú o to zaujímavejšie.

Ak ťa prestane baviť šport a už si sa aj poriadne najedol, tak si budeš môcť užiť ešte ďalšie zaujímavé stánky menej náročné na fyzický výkon. Barber Michal Szabo si vyberie niekoľkých z Vás a ukáže nám aké účesy sú v tejto dobe populárne. Michal Szabo sa venuje holičstvu už nejaký ten piatok a podarilo sa mu spolu s kolegami otvoriť už 3 prevádzky v Bratislave, ktoré navštevuje nie len široká verejnosť, ale dokonca aj plno slovenských známych ľudí. Jeho holičstvá sú tie najlepšie v okolí a práve na Big Street Session sa budeš môcť možno práve ty ostrihať.

Pre deti máme pripravené popri prekážkach aj skákací hrad či trampolínu, ktoré budú hlavnou atrakciou pre najmenších.

Po akcií sa presunieme do haly, kde bude pokračovať atmosféra športu a voľný tréning spolu s porotcami a trénermi Big Street Project. Každý z Vás bude mať možnosť prespať v hale ako správny parkourista. Prespávať môžu však deti, ktoré majú najmenej 14 rokov a samozrejme dospelí. Ak máš však menej, ale aj tak chceš v hale prespať, treba sa informovať u organizátorov akcie. Ráno na teba bude čakať skvelý toust od K-way & Toust, našeho Filipa. Vychutnať si teda od neho jedlo môžeš nie len na akcií, ale aj na druhý deň!

Čo ťa bude stáť štartovné a prespávačka?

Prespávačka ťa bude stáť 22€ spolu s raňajkami. Ak sa však prihlásiš na prespávačku v deň akcie, bude ťa stáť 28€.

Súťažiaci sú po prihlásení povinní zaplatiť sumu štartovného vo výške 5€ na účet (za túto sumu sa môžeš prihlásiť aj na viacero súťaží), alebo v hotovosti a pri štarte dostane tričko s tématikou akcie, voucher na toust s limčou a náramok Big Street Project. Ak sa budeš chcieť prihlásiť na mieste, suma štartovného ťa bude stáť 8€.

KAPACITU PREDBEŽNÉHO PRIHLASOVANIA UŽ MÁME PLNÚ!

Ďalšie miesta na súťaže či prespávanie sa budú dať rezervovať až v deň akcie, na mieste konania. Ďakujeme za pochopenie.

Pribudne ešte viac nových info, a preto neváhaj sledovať túto stránku, alebo daj rovno follow na tento event na facebooku, kde budeš dostávať priamo upozornenia: https://www.facebook.com/events/773344249726224/