Pohybovka

Tréning určený pre všetky vekové kategórie ľudí, ktorí netrpia zdravotnými ťažkosťami a bolesťami pohybového aparátu. Nie je to tréning priamo zameraný len na výkon alebo estetiku, ale na zdravé „cítenie sa“ vo vlastnom tele a vítaní sú aj úplní začiatočníci, ktorí nevedia ako začať a potrebujú naštartovať. Snahou je aj odstránenie problémov, ktoré spôsobuje moderný spôsob života najmä nedostatočným, neprimeraným pohybom a sedením.

Zámerom je pomôcť nadobudnúť vnímavosť voči vlastnému telu a budovanie „kapacity“ pohybových schopností (napríklad kĺbová mobilita a stabilita, sila, rovnováha, orientácia v priestore, rytmus a iné). Pracujeme prevažne s vlastným telom, ale používame aj náčinie ako kettlebell, medicinbaly, švihadlá a pod. Tréningová jednotka podlieha základným zásadám ako primeranosť, postupnosť, pestrosť, individuálnosť a v prípade pravidelnej účasti aj pravidelnosť. Popri budovaní spomínaných kapacít učíme základné pohybové vzory ako beh, drep, tlak, ťah, šplh, lez, kotúľ, skok a iné.

Tréningová jednotka je koncipovaná tak, že v nej máme aj rozohriatie s rozcvičením, hlavná časť je z polovice zameraná na nácvik niektorej techniky a nechýba ani kondičná časť, ktorá zvyšuje schopnosti srdcovo-cievneho systému. Na záver sa vykonávajú uvoľňovacie cvičenia na ukľudnenie tela aj mysle po záťaži.

Dôležité info

Vek: 15 a viac
Dĺžka tréningu: 75 minút
Kapacita: 12 ľudí
Oblečenie: tenisky, tepláky, tričko, uterák,
flaša s vodou

Rozvrh tréningov

utorok 20:15 - 21:30
štvrtok 20:15 - 21:30

Ak máte záujem chodiť na tréningy pohybovky, môžete sa zapísať do čakacej listiny TU. Dostupnosť termínov, ktoré si vo formulári vyberiete Vám potvrdíme v spätnej emailovej správe.