Patrik Horváth

Od detstva hravý, pohybovo aktívny. Detské roky sa venoval základom karate, no neskôr to zabalil a jeho život ovládlo hudobné umenie. Na prelome dospelosti prišiel zvrat, gitara bola položená do kúta a jeho vášňou sa naplno stala fyzická kultúra. Postupne si rozširoval obzory najmä v silových športoch od klasického posilňovania a kalisteniky až po pretláčanie rukou. Verí, že sila tela a správne fungovanie fyzickej schránky je úplná nutnosť pre každého, pretože je priamo úmerná životnej úrovni a výrazne vplýva na charakter a psychiku každého jedinca. Ako myslíme a ako sa hýbeme formuje to, ako žijeme.

Po dvoch rokoch objavil svet parkouru a nechal sa ním naplno uniesť. Trénovať začal spolu s kamarátmi vo vonkajšom prostredí a neskôr v Skill LAB Bratislava, ktorú vybudoval Vlado Zlatoš čím položil základy pre rozvoj ďalších lokálnych komunít, ako je tá naša. Akrobacia, pohyb tela v priestore, to všetko ho nesmierne fascinuje. Movement alebo jednoducho povedané pohyb vo svojej celistvosti momentálne vypĺňa jeho život. Venuje sa najmä parkouru, posilňovaniu s vlastnou hmotnosťou alebo náčiním a pracuje na pohyblivosti ako aj pevnosti tela, pretože obe strany spektra sú v živote potrebné. Komplexnosť pohybového repertoáru je pre neho dôležitá, no musí stáť na dobre vybudovaných základoch. Veľa metód čerpá a aplikuje z atletiky, gymnastiky, jógy, bojových umení a tanca, pretože stále nebol vytvorený systém, ktorý by obsiahol širokú škálu schopností a zručností, ktorými by sme mali disponovať. Vnímavosť, cítenie a pochopenie vlastného pohybového prejavu vie odhaliť príčiny ťažkostí, ktoré sa niekedy prejavujú už nie len telesne, ale aj v podobe psychických problémov. Pohyb vie byť liek, ktorý by mal aplikovať každý bez ohľadu na podmienky. Pre každého je tento liek odlišný, a práve to si dal za úlohu - pomôcť ľuďom hľadať a nájsť to čo potrebujú, to čo im chýba. Vníma to ako poslanie, aby zvrátil moderný trend života bez fyzického pohybu. Chce vrátiť viac pohybu pre telo a viac pokoja pre myseľ, vyčistiť hlavu od preplnenenia informáciami, ktoré sa na nás valia z každej strany. Priniesť zábavu, hru, sebavedomie, disciplínu a odhodlanie ísť vpred a v duchu týchto hodnôt budovať komunitu bez obmedzení a pre každého, kto by mal záujem byť jej súčasťou.

V roku 2017 úspešne ukončil bakalárske štúdium na Univerzite Komenského na Fakulte telesnej výchove a športu. Má certifikáty trénera 1.stupňa Športovej gymnastiky a trénera 1. stupňa Kulturistiky, fitness a silového trojboja. Od roku 2014 pôsobil v Skill LAB Bratislava, kde trénoval detskú pohybovú prípravku do roku 2016. Od toho istého roku až do 2017 bol trénerom skupinových tréningov pre dospelých v oblasti všeobecnej pohybovej prípravy v No Will No Skill Academy v Bratislave. Od roku 2016 učí gymnastiku pre deti v olympijskom centre X-BIONIC SPHERE, v gymnastickej telocvični Big Hug Gym v Šamoríne.
Jeho hlavnou životnou filozofiou je žiť život naplno, byť šťastný a vďačný zato, čo máme, ale nebyť spokojný, snažiť sa tvoriť niečo zmysluplné a nachádzať potešenie v maličkostiach.

Ak ťa tréner zaujal, určite nezabudni pozrieť jeho sociálne siete.