Winter Jam 2019 s Big Street Project

Pojem Winter Jam je už medzi Českými a Slovenskými parkouristami veľmi známi. Chalani z parkourového združenia InMotion každoročne usporiadúvajú parkourovú akciu s týmto názvom. Ich prvé akcie boli veľmi komorné, avšak tak kvalitné, že sa o nich dozvedelo čo raz viac ľudí. Akcia sa po minulé roky konala v ich hale v Prahe, ktorú si chalani sami vytvorili. V tejto hale sme si my ako Big Street Project mohli poriadne zatrénovať na Silvestra 2016 ale aj na ich legendárnom súťažnom víkende IMaCoN minulý rok. Chalani na nás zanechali veľký dojem a veľa inšpirácie sme si odniesli už v tých časoch.

Minulý rok sa však združeniu InMotion podarilo otvoriť hneď dalšie dve prevádzky a to v Brne a Plzni. Winter Jam 2019 sa preto tento rok konal v novej obrovskej hale v Brne. Pozvaní boli aj atléti z Anglicka, Nemecka či Maďarska a všetci prihlásení si mali možnosť zatrénovať na úplne čerstvých prekážkach, trampolíne a dokonca aj gymnastických prosnách. Túto možnosť sme si predsa nemohli nechať újsť. Naši dvaja tréneri Marko a Patrik sa tohoto Jamu s radosťou zúčastnili a priestor si vychutnali naplno. Akcia sa konala cez víkend 11.1.-13.1.2019. Prespávalo sa v hale čo akcií dodalo ešte väčší streetovejší look a trénovať si mohol od rána do večera. Hala sa rozdeľovala na 2 časti a to parkourová a freerunningová/gymnastická časť. V parkourovej časti sa nachádzali ťažšie aj lahšie výškové skoky, kde sme mohli využiť naše skills a odbúrať veľa strachu z výšky. Freerunningová časť bola síce menšia, ale o to viac nadupanejšia.

V priestore sa nachádzali prosná, trampolína, foam pit a plno drevených stien. Počas celého dňa sme si spolu s ostatnými atlétmi vymieňali rady, tipy a triky čo nám prinieslo veľa pozitívnych poznatkov či na prenos do tréningových jednotiek alebo pre nás samích.

Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou tejto veľkej parkourovej akcie spolu s tými najlepšími atlétmi z Čiech, Slovenska, Anglicka, Nemecka a Maďarska. Priniesli sme si veľa motivácie, inšpirácie a dobrej nálady. Podpora iných parkourových združení nám robí veľkú radosť a preto budeme tieto akcie naďalej radi navštevovať.

Ak sa chceš aj ty namotivovať pozri si tento malý zostrih, ktorý sme točili počas tohoto víkendu.